GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 9029272
*
nr 902 9272
Fat
keramik, Italy, diameter: 57, på träställning
Utrop:
400 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 juli 2014
kl 19:23:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/7 16:31:00
1
100 kr
6/7 17:08:59
2
150 kr
7/7 18:50:38
3
250 kr
7/7 18:53:11
3
250 kr
12/7 15:16:31
4
250 kr
12/7 18:10:49
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa fat italiensk italy keramik sydeuropa träställning
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:21
-
2140 Skålfat
Lena Svensson, Stengods. Diameter: 22,5 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:15
-
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:00
-
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:42
*
Fat
nr 902 9272
Fat
keramik, Italy, diameter: 57, på träställning
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 juli 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/7 16:31:00 | 1 | 100 kr |
6/7 17:08:59 | 2 | 150 kr |
7/7 18:50:38 | 3 | 250 kr |
7/7 18:53:11 | 3 | 250 kr |
12/7 15:16:31 | 4 | 250 kr |
12/7 18:10:49 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa fat italiensk italy keramik sydeuropa träställning
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:21 -
2140 Skålfat
Lena Svensson, Stengods. Diameter: 22,5 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:15 -
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:00
-
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:42